Jdi na obsah Jdi na menu
 


IV. Weight pulling Lukov

18. 9. 2007

Obrazek

Problémy s letošním ročníkem našeho závodu začaly s koncem III. ročníku 2006, který musel být předčasně ukončen kvůli rozlomenému kolu vozíku se zátěží, který pejsci tahali.

Na začátku letošních prázdnin jsme zvažovali, zda IV. ročník závodu nezrušit, protože žádný z našich pokusů sehnat nová kola na vozík nebyl úspěšný. Za pět minut dvanáct však přišel telefonát Miloše Čermáka (CHS Siwasch), který situaci zachránil. Podařilo se mu kola obstarat za 2 litry slivovice, což je vzhledem k našemu kraji přijatelná cena.

Takže jsme v půlce prázdnin se značným zpožděním zahájili přípravy. Podařilo se nám sehnat sponzory a týden před závodem zbývalo smontovat vozík a sestavit závodní dráhu na hřišti SK Lukov. To už nám ale zase přestalo přát počasí. Vytrvalý déšť kazil nejen přípravy, ale i náladu pořadatelů. Zatímco z Jeseníků a Beskyd přicházely zprávy o záplavách, nás zastihl telefonát pověřeného veterináře ze Státní veterinární správy - jestli stejné počasí přetrvá až do soboty, bude pravděpodobně zapotřebí závod zrušit. Zariskovali jsme a závod předem neodhlásili, takže v pátek 7. 9. odpoledne se začali i přes stále nepříznivé počasí sjíždět první závodníci. Jak prohlásil M. Čermák - skalní trocha deště neodradí! Takže nechybělo ani tradiční večerní posezení u kytary.

V sobotu ráno se naštěstí po týdenních deštích ukázala polojasná obloha, takže závod sice na blátě, ale přece jen začal. Výměna kol na vozíku byla poznat hned od samého začátku závodu, kdy měli lehčí psi problémy již na prvních pokusech. Také nejvyšší utažená váha závodu byla skoro poloviční oproti předešlým ročníkům. Ale podmínky byly pro všechny psy stejné a také byli všichni handleři před zahájením závodu upozorněni, že letos "to pojede jinak".

Nejlepší výkony (přepočteno na násobek vlastní váhy) podali pes Andy Rudná majitele Rudy Řehoře, kterému se na našem závodě tradičně daří, a fena Fiesta polského závodníka Krzysztofa Dziurky. Fiesta byla velkým překvapením celého závodu, protože svým posledním pokusem překonala nejen všechny feny, ale dokonce i psy, a připsala si tak na své konto nejvyšší utaženou váhu letošního ročníku 2770 kg!

Po takto dramatickém zakončení závodu následovalo urychlené vyhodnocení výsledků (díky Tomáši Trněnému) a očekávané rozdílení cen. Všichni soutěžící obdrželi drobné dárky a upomínkové předměty, závodníci na prvních třech místech ve všech kategoriích ještě hodnotné ceny, vše od našich štědrých sponzorů.

Při vyhlašování výsledků se opět začaly stahovat černé mraky, takže následovalo překotné balení, vody už měli beztak všichni dost po dni stráveném na promáčeném trávníku. Závod nakonec proběhl ke všeobecné spokojenosti i když před začátkem to tak vůbec nevypadalo. Děkujeme Miloši Čermákovi za záchranu závodu a všem obětavým pomocníkům z pořádajícího klubu Obří skály i odjinud.

Velký dík patří sponzorům letošního ročníku – firmám DIBAQ, CANDY, EUROBEN, VAFO, VETAMIX, HUDY Sport, Pekárna VEKA, Horská chata SPARTAK, SIMCAR, KAROP, TEKOM-P, Stolařství Marek Žákovský, SK Lukov a mnoha dalším, bez nichž by nebylo myslitelné tyto závody pořádat.

 

Náhledy fotografií ze složky IV. Weight pulling Lukov 2007