Jdi na obsah Jdi na menu
 


III.Weight pulling Lukov

8. 5. 2007

Obrazek


Dne 9. září 2006 pořádal na fotbalovém hřišti v Lukově u Zlína Musher club Obří skály-Ramzová závod psů v tahu břemen – III. Weight pulling Lukov.

Závodníci se začali sjíždět na místo závodu již v pátek odpoledne – k nepovinnému tréninku a později ke společnému přátelskému posezení u kytary. V sobotu ráno pak dorazili zbývající přihlášení účastníci a tak se v Lukově sešlo celkem 42 závodnících psů. Za dozoru zástupce Státní veterinární správy byl v 9:30 zahájen závod, který se nakonec protáhl až do 17 hod.

Závodní dráha (vozík na kolejnicích) byla výborně připravená a tak se bez zádrhelů přikládala stále vyšší zátěž. O první překvapení se postaral sibiřský husky Andy z Rudné, vážící 26,5 kg, který utáhl 4030 kg! Tímto výkonem zdolal 152,1 násobek své vlastní váhy a stal se tak nejsilnějším psem celého závodu. Podle slov jeho majitele Rudolfa Řehoře překonal Andy na tomto závodě své osobní dosavadní maximum.

Ještě však zůstávali v závodě psi v nejtěžších hmotnostních kategoriích a nakládalo se tedy dále. V samém závěru závodu však (i přes pečlivou přípravu) zradila technika. Pod naloženou zátěží 5380 kg se nakonec doslova rozpadlo litinové kolo vozíku a závod musel být ukončen. A tak nově překonaný rekord ČR 5020 kg zůstává i po letošním ročníku v Lukově – zdolal jej Norton-Norvick z Rontu-Aru majitele Dana Navrátila.

Všichni závodníci i diváci se výborně bavili, o napětí nebyla nouze a také počasí pořadatelům přálo. Závodníci odjížděli domů obtěžkáni spoustou dárků od našich sponzorů. Vítězové obdrželi poháry a hodnotné ceny a všichni účastníci něco na zub pro pejsky a mnoho dalších drobností.

Velký dík patří našim štědrým sponzorům – firmám KSK BONO, CANDY, J.A.C., Zvěrokruh, Autosklo DARO, PORTAS, HUDY Sport, Pekárna VEKA, SIMCAR, OBOZ Zlín, KAROP, SK Lukov a mnoha dalším, bez nichž by nebylo myslitelné tyto závody pořádat.


 

Náhledy fotografií ze složky III. Weight pulling Lukov 2006